Hlavní strana Rekonstrukce bytového domu

Rekonstrukce bytového domu

Chcete využít volný půdní prostor? Opravíme váš bytový dům výměnou za půdu, kterou využijeme k vybudování půdních bytů. Nebudete mít s rekonstrukcí domu žádné starosti, vše vyřídíme za vás včetně veškeré administrativy.
 

V rámci nefinančního (věcného) plnění vám poskytneme stavební práce, které zvelebí váš bytový dům na mnoho let dopředu. Vybudujeme nový výtah, opravíme střechu, zateplíme a zrenovujeme fasádu, zrealizujeme nové stoupačky, zrekonstruujeme společné prostory, vyměníme okna za nová atp. Případně můžete získat i finance do fondu oprav.

Měníme nevzhledné činžovní domy na bydlení 21. století. Rekonstruujeme v průměru 3‑4 domy ročně. Od roku 2008.

Kolik za půdu dostanete?

Výše věcného protiplnění (rozsah rekonstrukce) za přenechání půdního prostoru výměnou za právo na půdní vestavbu závisí na mnoha okolnostech. Kromě velikosti půdního prostoru záleží hodně na lokalitě, výšce hřebene střechy, výšce pozednice, na celkové využitelnosti půdního prostoru či na možnosti parkování. V roce  nabízíme stavební práce v rozsahu od 30 tis. Kč/mdo 90 tis. Kč/mvolného půdního prostoru. Více o stanovení ceny půdního prostoru v Praze naleznete zde.

 

Kompletního průvodce prodejem půdního prostoru uvádíme zde.

 

Výhody rekonstrukce bytového domu výměnou za půdní prostory

 • Žádné starosti - zařídíme veškerou administrativu, tj. vypracování smluv vč. smlouvy o výstavbě, jednání s památkáři, jednání se stavebním úřadem, stavební povolení atd.
 • Tržní cena vašich bytů vzroste o 20 % - průměrně; nejvíce vzroste cena bytů ve vrchních patrech, kde dosud nebyl výtah.
 • 0 Kč - tolik vás bude stát rekonstrukce domu.
 • 0 Kč z fondu oprav - rekonstrukce se nedotkne vašich peněženek.
 • Příspěvek do fondu oprav - získáte případně i prostředky do fondu oprav.

Jak porovnat nabídky jednotlivých firem?

Nevíte, jak porovnávat jednotlivé nabídky věcného protiplnění? O tom, jak porovnávat jednotlivé nabídky developerů na výkup půdního prostoru jsme pro vás připravili samostatný článek.

Kompletní informace, jak prodat půdní prostory v Praze, naleznete zde. Neudělejte zbytečné chyby a neztrácejte čas.

Co když developer práce provede pouze „na oko“ a v nedostatečné kvalitě?

Bojíte se, že developer neprovede stavební práce tak, jak bylo domluveno, případně stavební práce neprovede kvalitně? Vše zaleží na smluvním vztahu, resp. na smlouvě o výstavbě. Jelikož BD či SVJ je účastníkem kolaudačního řízení, má na developera dostatečné „páky“. Pokud nebude vše provedeno tak, jak bylo domluveno, developer nové byty nezkolauduje a tudíž ani neprodá.
 

Chcete vědět, jak probíhá rekonstrukce bytového domu? Vzorového časový harmonogram a fotografie z rekonstrukce naleznete na konci tohoto článku.
 

Zajímá vás, jak vypadá vzorová nabídka na rekonstrukci domu za přenechání půdního prostoru? Neváhejte nás kontaktovat.

Rekonstruujeme činžovní domy v Praze. Na rok nám ještě zbývá kapacita.

Postup rekonstrukce bytového domu a půdní vestavby

Od výběru konkrétního developera ke spolupráci do ukončení rekonstrukce bytového domu včetně kolaudace půdních bytů často uběhne i několik let.

Níže uvádíme vzorový postup spolupráce mezi developerem a společenstvím vlastníků jednotek či bytovým družstvem. Zároveň předkládáme časový harmonogram realizace půdní vestavby a oprav bytového domu včetně rozsáhlé fotogalerie.

 • 1/ Schválení nabídky – souhlas s výběrem konkrétního developera pro spolupráci.
 • 2/ Zpracování projektové studie – cca do dvou měsíců od předběžného odsouhlasení spolupráce.
 • 3/ Uzavření smlouvy o výstavbě – cca tři měsíce (záleží na rychlosti připomínkování smlouvy ze strany SVJ a BD).
 • 4/ Zahájení řízení se stavebním úřadem o vydání stavebního povolení – stavební povolení s nabytím právní moci cca do devíti až dvanácti měsíců od podpisu smlouvy o výstavbě.
 • 5/ Zahájení stavby – obratem po nabytí právní moci stavebního povolení, cca dvanáct až šestnáct měsíců od schválení nabídky (bodu 1/).
 • 6/ Vložení smlouvy o výstavbě na katastr nemovitostí – součástí je změna prohlášení vlastníka.
 • 7/ Realizace rekonstrukce domu a výstavba bytových jednotek – cca dvanáct až čtrnáct měsíců od zahájení stavby.
 • 8/ Těsně před dokončením stavby žádost o zahájení kolaudačního řízení.
 • 9/ Kolaudace bytových jednotek, změna stavu bytů na katastrálním úřadu.

Pozn.: Jednotlivé postupy developerů se mohou lišit. Někteří developeři preferují nejprve podepsání Smlouvy o budoucí smlouvě o výstavbě. Teprve po podpisu této smlouvy začnou pracovat na dalších krocích nutných k podepsání smlouvy o výstavbě.
 

V ideálním případě tak celá realizace může trvat cca dva roky od souhlasu s výběrem konkrétního developera pro spolupráci. Vše však záleží na rychlosti připomínkování smluv ze strany SVJ a BD a zároveň na rychlosti úřadů. Poslední dobou se však rychlost povolování úřadů snižuje a termíny se prodlužují.

 

Časový harmonogram prací

Časový harmonogram prací

Fotogalerie z výstavby půdních bytů a rekonstrukcí domů

 

Newsletter pro představenstva BD a SVJ

Budeme Vás pravidelně informovat o problematice prodeje půdních prostor

Kdykoliv se můžete z odběru odhlásit

Články pro majitele půdních prostor

Prohlášení vlastníka
Prohlášení vlastníka

Prohlášení vlastníka budovy je se nezbytný úkon zejména při privatizaci městských bytových domů po bytových a nebytových jednotkách, případně při převodu družstevních bytů do vlastnictví členů…

11.6.2019

Více
Ocenění půdního prostoru
Ocenění půdního prostoru

Prodejní cena půdních prostor je závislá na mnoha proměnných. Stanovení ceny půdních prostor vyžaduje zkušenosti s realizacemi půdních vestaveb a nástaveb. Níže uvádíme proměnné, na kterých je…

31.5.2019

Více
Smlouva o výstavbě
Smlouva o výstavbě

Půdní prostor jako takový nelze jednoduše prodat – pokud půdní prostor není veden v katastru nemovitostí jako samostatná jednotka. Půdní prostor je většinou vymezen jako společný prostor…

30.4.2019

Více
Všechny články